Zakończenie współpracy

Zdarza się, że klient zdecyduje się rozwiązać umowę zawartą z biurem rachunkowym lub biuro rachunkowe zdecyduje się zakończyć współpracę z klientem. Zazwyczaj wystarczy złożyć wypowiedzenie umowy w formie stosownego pisma. Jednakże w systemie należy dokonać pewnych czynności aby miało miejsce zakończenie współpracy.

Zakończenie współpracy - Biuro Rachunkowe

W celu zakończenia współpracy “systemowej” z klientem należy w pierwszej kolejności odpiąć pracowników biura od konta klienta. Czynność tę wykonujemy na koncie klienta w zakładce: USTAWIENIA » FIRMA » INNE » UŻYTKOWNICY, gdzie kolejno zaznaczamy pracownika i odpinamy go od poprzez funkcję ODEPNIJ.

Zakończenie współpracy - odpinanie pracowników

lub na panelu głównym widocznym po zalogowaniu poprzez funkcję UŻYTKOWNICY » ODEPNIJ UŻYTKOWNIKA. W oknie, które się pojawi wskazujemy pracownika, którego chcemy odpiąć.

zakończenie współpracy

Gdy już odepniemy wszystkich pracowników odpinamy analogicznie szefa biura rachunkowego.

Wówczas po powyższych czynnościach biuro rachunkowe nie będzie mieć dostępu do konta klienta, a ten uzyska pełen dostęp do funkcjonalności konta (ograniczone uprawnienia nałożone przez biuro rachunkowe zostaną zniesione).

Zakończenie współpracy - Klient

Po przypięciu konta klienta do biura rachunkowego, przedsiębiorca nie ma możliwości odpięcia od swojego konta użytkownika oznaczonego Szef biura. Zakończenie współpracy systemowej musi nastąpić z poziomu konta biura rachunkowego.