Nota korygująca - jak wystawić?

Notę korygującą w systemie mojebiuro24.pl możne wystawić każdy użytkownik przypisany do konta (klient czy pracownicy biura), jednakże tylko w okresie ze statusem księgowym "otwartym".

Ważne!
Należy pamiętać, że nota korygująca wystawiana jest międzyinnymi w przypadku, gdy otrzymana faktura czy korekta zawiera błędne dane odbiorcy. Dodatkowo powinna ona zostać zaakceptowana przez dostawcę, o czym więcej w artykule: Nota korygująca - czy wymaga akceptacji przez kontrahenta?

W celu wystawienia noty korygującej należy przejść do zakładki WYDATKI, gdzie należy zaznaczyć właściwą fakturę i z górnego menu wybrać opcję NOTA KORYGUJĄCA.

Nota korygująca - zaznaczanie dokumentu

W oknie, należy uzupełnić Treść do poprawienia, czyli tą, która błędnie znalazła się na fakturze i Treść prawidłową - tą, która powinna znaleźć się na fakturze.

Nota korygująca - okno wystawiania

Dodatkowo, istnieje możliwość zmiany treści pól automatycznie wypełnionych przez system (dane sprzedawcy, seria lub data wystawienia).

Po zapisaniu, przy fakturze do której wystawiona była nota, pojawi się ikona Nota korygująca - ikona, która informuje o wystawionej nocie korygującej do dokumentu.

Notę korygującą można wydrukować poprzez kliknięcie na ikonę, w oknie szczegółowym wybierając opcję DRUKUJ.