E-ZUS - deklaracje ZUS w wersji elektronicznej

Deklaracje ZUS w wersji elektronicznej

W celu wysłania przez biuro rachunkowe deklaracji do ZUS-u w formie elektronicznej na koncie klienta należy przejść do zakładki BIURO » DEKLARACJE » ROZLICZENIOWE ZUS/ZGŁOSZENIOWE ZUS i zaznaczyć odpowiednią deklarację, następnie w górnym menu wybierać opcję WYŚLIJ DO ZUS. Jeśli chodzi o biuro rachunkowe, to ma ono możliwość korzystania jedynie z własnego podpisu elektronicznego przy wysyłkach e-deklaracji swoich klientów! 

Deklaracje zus - serwis mojebiuro24.pl

W oknie, które się pojawi, szef biura musi przejść do zakładki Własny podpisMechanizm podpisywania deklaracji wymaga zainstalowanej i włączonej Javy w przeglądarce. W tym miejscu należy wybrać Aplet do składania deklaracji i kliknąć w przycisk Podpisz deklarację.

deklaracje zus

Masowa wysyłka deklaracji przez biuro rachunkowe

W systemie mojebiuro24.pl możliwa jest również masowa wysyłka deklaracji przez biuro za pomocą podpisu kwalifikowanego. Aby tego dokonać, należy na koncie biura przejść do zakładki BIURO » DEKLARACJE » DEKLARACJE KLIENTÓW » ZUS, zaznaczyć odpowiednie deklaracje i w górnym menu wybrać opcję WYŚLIJ DO URZĘDU - Własny podpis.

deklaracje zus