Terminarz - jak działa w systemie?

System mojebiuro24.pl oferuje funkcję prowadzenia terminarza, która znajduje się w zakładce BIURO » TERMINARZ. Narzędzie to tworzy szeroki zakres możliwości.

Jakie funkcje oferuje terminarz w mojebiuro24.pl?

Terminarz przypomina o terminach płatności zobowiązań, wpływu należności od kontrahentów, ale również o terminach płatności podatków oraz ubezpieczeń. Można do niego również wprowadzać inne ważne terminy, np. szkoleń, wyjazdów, spotkań z kontrahentami i inwestorami itp. W terminarzu zaznaczone są również święta i dni wolne od pracy.

terminarz

W terminarzu znajdują się daty uzupełnione o terminy zapłaty składek ZUS, zaliczek na podatek dochodowy i deklaracji VAT. Po kliknięciu na wybraną z nich kursorem, pojawi się informacja dotycząca danego zdarzenia.

Terminarz - kiedy zapłacić ZUS

Terminy płatności wprowadzonych faktur/rachunków automatycznie uzupełniane są w terminarzu. Po kliknięciu na termin kursorem myszki, wyświetlane są informacje dotyczące danej faktury/rachunku.

 Terminarz w mojebiuro

W sytuacji, gdy zobowiązanie zostanie rozliczone, automatycznie zniknie z terminarza.

Dlaczego i jak terminarz ułatwia pracę?

Po prawej stronie terminarza znajduje się wiele opcji, które pomogą swobodnie poruszać się w tej zakładce. Są to:

  1. FILTR - pomaga sprawnie odnaleźć określony termin;

Terminarz - tworzenie grup zadań 

  1. AKCJE - wyróżniamy kilka następujących funkcji:

  1. dodawanie nowych terminów - umożliwia dodawanie nowych terminów do kalendarza,

  2. dodawanie nowych zadań - dzięki funkcji można dodawać zadania z wyszczególnieniem konkretnej daty i godziny; można również wybrać z listy zadań wcześniej dodane zadanie zadanie,
  3. dodawanie nowych zadań cyklicznych - istnieje możliwość dodawania zadań, które będą występowały z określoną częstotliwością,

  4. dodawanie przypomnień oferuje - funkcję dodawania przypomnień na kilka dni lub godzin przed wykonaniem zadania,  

  5. eksportowanie terminów;

Terminarz - dostosowanie ustawień 

  1. MINI KALENDARZ

Terminarz we współpracy z kalendarzem 

  1. TERMINY - dzięki tej funkcji każdy użytkownik może dodawać i modyfikować swoje wpisy. Dodatkowo można wybierać wpisy, które mają być wyświetlane w kalendarzu: otwarte, zamknięte, cykliczne, faktury, wydatki, podatki, święta oraz własne przypisane do zdefiniowanej grupy.

Terminarz  - czy można dodać zadania cykliczne 

Grupy terminów tworzy się w dolnej części modułu TERMINY która znajduje się w menu po prawej stronie, klikając w opcję UTWÓRZ NOWĄ GRUPĘ.

Terminarz - grupowanie zadań

Po utworzeniu nowej grupy, można dodawać do niej terminy (korzystając z zakładki AKCJE >> DODAJ NOWY TERMIN). Następnie w oknie, które się pojawi, w zakładce GRUPA należy wybrać odpowiednią grupę. Po zapisaniu, terminy można wyfiltrowywać w module TERMINY poprzez zaznaczenie okienka przy wybranej grupie.

 Terminarz - jak dodać zadania? 

Na dole strony, pod terminarzem znajduje się tabela, przedstawiająca ZBLIŻAJĄCE SIĘ TERMINY. W systemie można również wydrukować tabelę ze zbliżającymi się terminami klikając w ikonę drukarki znajdującą się nad tabelą. 

Terminarz - jakie ma funkcje?