Import i eksport dokumentów - przydatne funkcje

W systemie mojebiuro24.pl import i eksport dokumentów może zostać wykonany szybko i bezpiecznie. Dane należy jedynie wygenerować w odpowiednim formacie lub w przypadku niektórych programów należy podać login i hasło do tego programu.

Import danych z innych programów

W celu zaimportowania danych z zewnętrznych programów należy przejść do zakładki USTAWIENIA » PANEL » INNE » IMPORT I EKSPORT DANYCH.

Dane można przenieść z następujących programów i sklepów internetowych: IAI-Shop, Infakt, Insert, Sage Symfonia Faktura, Mega-Tech Faktura Small Business, Asseco Wapro WF-MAG, UBER lub innych systemów generujących plik eksportu w formacie *.csv

import i eksport dokumentów

W celu zaimportowania danych z jednego z wyżej przedstawionych programów w pierwszej kolejności należy eksportować plik, który chcemy wgrać do systemu mojebiuro24.pl. Dodatkowo w trakcie importowania danych ze wspomnianych programów, można od razu zdefiniować etykiety wobec każdego kontrahenta czy również produktu.

Import i eksport dokumentów - etykietowanie produktów lub kontrahentów

W przypadku importu kontrahentów z programu Infakt należy jedynie podać login i hasło do tego programu. Możliwe jest również skorzystanie z funkcji Poprawiania danych importowanych z bazy GUS oraz Sprawdzania kontrahentów w bazie długi.info czy BIG InfoMonitor.

import i eksport dokumentów

Import kontrahentów z innych programów

Możliwe jest zaimportowanie do programu listy kontrahentów, o ile przedsiębiorca prowadzi ich spis w formacie csv. W tym celu należy przejść do zakładki CRM » KONTRAHENCI i z górnego paska zadań wybrać opcję Importu z pliku.

import i eksport dokumentów

W celu poprawnego importu danych należy przedstawić je według kolejności kolumn podanej w oknie, które się pojawi:

import i eksport dokumentów

Aby prawidłowo odczytać dane, należy wybrać właściwe kodowanie znaków dla posiadanego systemu operacyjnego.

import i eksport dokumentów

Eksport danych do innych programów księgowych

Eksport danych działa dla faktur sprzedaży VAT, marża, korekt i zaliczek, nie uwzględnia jednak rachunków. Rachunki wystawione w systemie należy wprowadzić ręcznie do programu zewnętrznego.

Plik danych, który można eksportować do zewnętrznych programów księgowych (Insert, Streamsoft Ala, Comarch Optima), generuje się w zakładce USTAWIENIA » PANEL » INNE » IMPORT I EKSPORT DANYCH.

import i eksport dokumentów

W kolejnym kroku należy wybrać miesiąc i rok faktur, które będą eksportowane oraz ustalić ich serię numeracji (pozostawienie pustego pola serii numeracji spowoduje eksport wszystkich faktur z wybranego okresu). Po przejściu dalej i potwierdzeniu plik zostanie zapisany w miejscu docelowym na dysku. Import do docelowego programu odbywa się już według jego instrukcji.